Profesjonalna higiena jamy ustnej

Pasta (nie tylko) do zębów :)

[Głosów:4    Średnia:4.8/5]

pasty do zębów

Pasta (nie tylko) do zębów 🙂

 

O tym, że pasta do zębów służy do mycia zębów wie chyba każdy, prawda? Co jednak gdybym powiedziała Wam, że jest to produkt, który z powodzeniem wykorzystacie przy domowych porządkach, a wzorowy majsterkowicz od teraz włoży go do skrzynki z narzędziami? Zdziwieni? Dzisiejszy wpis będzie zdecydowanie mniej stomatologiczny, mam jednak nadzieję, że okaże się przydatny i ciekawy. Poniżej przedstawiam Wam bowiem kilka niekonwencjonalnych sposobów na zastosowanie pasty do zębów 🙂

 

Perfekcyjna Pani Domu…

Myślicie, że miejsce pasty do zębów jest wyłącznie w łazience? Może zatem rzeczywiście zacznijmy od łazienki… Chyba nikt z nas nie lubi zacieków, kamienia i osadów z mydła gromadzących się na umywalce i armaturze? Mnie taki widok „uruchamia” w momencie i sprawia, że poranna kawa nie jest mi już potrzebna. Jeśli macie podobnie, a pod ręką akurat zabrakło odpowiedniego detergentu polecam gąbkę i pastę do zębów, która świetnie poradzi sobie z problemem. Podobno patent sprawdza się również przy czyszczeniu fug (gąbkę zamieniacie wówczas na szczoteczkę), ale tego jeszcze nie testowałam 🙂

 

Gdzie jeszcze sprawdzi się pasta do zębów? Ja poleruję nią fronty szafek, na których pojawiły się przytarcia. Wystarczy odrobina pasty i ręcznik papierowy (chociaż chyba miękka ściereczka byłaby lepszym pomysłem), a wszystkie ślady schodzą idealnie 🙂 W przypadku delikatnych powierzchni radziłabym tylko żebyście uważali na konsystencję pasty – te bardzo ziarniste mogą nie być dobrym rozwiązaniem.

Srebro na błysk!

Czyszczenie srebra to chyba jedno z najpopularniejszych nieszablonowych zastosowań pasty do zębów. Odkąd pamiętam moja mama wykorzystywała ten patent na biżuterii, która straciła swój blask – zawsze z powodzeniem.

 

Buty jak nowe

Pożółkłe podeszwy w Waszych ulubionych butach sportowych? Od teraz nie musicie się już tym przejmować, ponieważ szczoteczka i pasta do zębów bez większego problemu przywrócą im dawną biel. Sposób z pastą sprawdzi się też przy czyszczeniu lakierowanych szpilek, na których pojawiły się tak dobrze nam znane czarne rysy. Wystarczy odrobina pasty i miękka szmatka – pamiętajcie tylko żeby pasta nie zawierała drobinek ściernych.

 

Pan „Złota Rączka” w akcji!

Skoro wiemy już jak pastę do zębów może wykorzystać Pani Domu, sprawdźmy jak przyda się wzorowemu majsterkowiczowi…

skrzynka na narzędzia

Auto Detailing – z pastą do zębów w roli głównej 🙂

Tak, tak drodzy Panowie w garażu również znajdzie się miejsce dla pasty do zębów. Okazuje się, że przy jej pomocy wypolerujecie reflektory Waszych aut (wystarczy umyć je wodą, a następnie użyć pasty i miękkiej szmatki), a nawet pozbędziecie się drobnych rys i śladów po przytarciach powstałych na karoserii.

 

Pasta do zębów zamiast gładzi?

Podobno drobne niedoskonałości ściany takie jak małe dziurki czy nierówności można z powodzeniem wypełnić pastą. Nakładamy produkt na gąbkę, wyrównujemy powierzchnię i pozostawiamy do wyschnięcia. Sama jestem ciekawa efektu…

 

Jak widzicie sposobów na niekonwencjonalne wykorzystanie pasty do zębów jest kilka. Poza powyższymi słyszałam jeszcze o smarowaniu nią opryszczki lub miejsc po ukąszeniu przez komary. Zachęcam Was zatem do testowania nowych oblicz tego popularnego produktu i trzymam kciuki za efekty prób.

Oczywiście szeroki wybór past do zębów znajdziecie w sklepie HappyDental.pl do którego serdecznie Was zapraszam 🙂

 

 

 

 

 

Share Button