Projekt Niebieskie Usta oczami HappyDental.pl

[Głosów:4    Średnia:5/5]

 

balony

 

 

Projekt Niebieskie Usta oczami HappyDental.pl

 

Projekt Niebieskie Usta – Profilaktyka Nowotworów Jamy Ustnej to akcja Polskiego Towarzystwa Studentów Stomatologii, która w miniony weekend swoim zasięgiem ogarnęła aż 9 miast w Polsce (Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice, Białystok, Gdańsk, Łódź, Lublin, Kraków), na czym polegała? Przede wszystkim na edukowaniu Polaków. Studenci stomatologii uczyli prawidłowej samokontroli błony śluzowej jamy ustnej, pokazywali właściwe techniki szczotkowania zębów oraz wykonywali bezpłatne przeglądy stomatologiczne. Wszystko w przyjaznej i pozytywnej atmosferze. Dodatkowo każda osoba, która zdecydowała się na rozmowę, bądź przegląd otrzymała pakiet ulotek informacyjnych dotyczących pielęgnacji jamy ustnej oraz próbki past do zębów.

Miałyśmy ogromną przyjemność brać udział w tym projekcie i już teraz wiemy, że na pewno nie była to ostatnia akcja PTSS z wsparciem HappyDental.pl 🙂

Jako osoby na co dzień związane z artykułami do higieny jamy ustnej dzieliłyśmy się swoją wiedzą o dostępnych na rynku produktach pomagających w dbaniu o zdrowy uśmiech. Osoby, które odwiedziły wrocławskie stoisko miały możliwość zapoznania się z działaniem szczoteczek sonicznych oraz irygatorów dentystycznych. Po raz pierwszy sklep HappyDental.pl prezentował również nowe na polskim rynku produkty Oral7.

produkty

Zdrowie jamy ustnej podstawą zdrowia całego organizmu!

Oral7 to seria australijskich produktów stomatologicznych dla całej rodziny, a szczególnie dedykowana osobom zmagającym się z problemem suchości jamy ustnej (kserostomia). Pasta do zębów, płukanka oraz żel nawilżają błony śluzowe, a zawarte w składzie enzymy wspomagają naturalne, antybakteryjne działanie śliny pomagając tym samym w zachowaniu właściwej gospodarki bakteryjnej w jamie ustnej (kontrolują rozwój dobrych bakterii, a ogarniczają namnażanie bakterii chorobotwórczych). Produkty nie zawierają szkodliwych, sztucznych detergentów oraz alkoholu, posiadają także bardzo delikatne smaki, przez co nie wzmagają uczucia pieczenia czy bólu towarzyszących nasilonej suchości błon śluzowych.

oral7

 

roll_up_happy

Warto również wspomnieć, że termin Projektu Niebieskie Usta oraz jego nazwa nie są przypadkowe. To właśnie listopad jest bowiem miesiącem walki z nowotworami jamy ustnej, a jej symbolem są pomalowane na niebiesko usta.
Zachęcamy do brania udziału i w tego typu projektach i korzystania z wiedzy przeszkolonych osób, tym bardziej jeśli otrzymujemy to wszystko bezpłatnie 🙂

niebieskie_usta