Profesjonalna higiena jamy ustnej

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej z HappyDental.pl i PTSS

[Głosów:4    Średnia:5/5]

SZKOLENIE WROCŁAW

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej z HappyDental.pl i PTSS

Światowy Dzień Zdrowia Jamy ustnej przypada 20.03 jednak dla nas w tym roku trwa on zdecydowanie dłużej. Dlaczego? Już za chwilę wszystkiego się dowiecie 🙂

Wspieramy PTSS

Współpraca na linii HappyDental.pl – PTSS rozpoczęła się w listopadzie 2016 r. przy okazji Projektu Niebieskie Usta. Zgłosiła się do nas wówczas Pani Gabriela Szul – Narodowy Koordynator ds. Profilaktyki PTSS z propozycją współpracy. Chętnie dołączyliśmy do projektu i od tamtego czasu regularnie wspieramy akcje profilaktyczne organizowane przez wrocławskich studentów (i nie tyko). Wspólne działania doprowadziły do powstania kolejnych pomysłów na dalszą współpracę. Ostatnim, stanowiącym dla nas spore wyzwanie jest cykl szkoleń dotyczących artykułów do higieny jamy ustnej.

 

HappyDental.pl Academy 🙂

Tak z przymrużeniem oka nazywamy nasz najnowszy projekt obejmujący serię szkoleń dla Studentów Stomatologii. Spotkania mają na celu zapoznanie uczestników z najpopularniejszymi i najnowszymi produktami dedykowanymi higienie jamy ustnej, a tym samym przygotowanie ich do akcji profilaktycznych przeprowadzanych na Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej.

Szkolenie we Wrocławiu
Pierwsze szkolenie odbyło się 17.03 we Wrocławiu. Podczas spotkania ze studentami opowiedziałyśmy o najnowszych rozwiązaniach i trendach w higienie jamy ustnej. Uczestnicy warsztatów mieli możliwość bliższego poznania szczoteczek rotacyjnych, sonicznych oraz ultradźwiękowych. Strzałem w dziesiątkę okazała się również prezentacja sposobu działania irygatorów dentystycznych.

SZKOLENIE WROCŁAW SZKOLENIE WROCŁAW SZKOLENIE WROCŁAW

Wycieczka do Gdańska
Kolejnym punktem w naszym szkoleniowym kalendarzu był wyjazd do Gdańska. Nad morzem czekały nas dwa spotkania, jedno ze Studentami Stomatologii, drugie – z przyszłymi higienistkami.

Bardzo pozytywnie zaskoczyła nas liczba osób, które przybyły do Klubu „MEDYK”. Studenci PTSS Gdańsk mimo sobotniego przedpołudnia do reszty wypełnili salę.
Szkolenie, podobnie jak to we Wrocławiu dotyczyło innowacji w świecie artykułów do higieny jamy ustnej. Rozmawialiśmy o manualnych, rotacyjnych, sonicznych i ultradźwiękowych szczoteczkach do zębów, a także o przyrządach pozwalających doczyszczać przestrzenie międzyzębowe  (niciach dentystycznych, szczoteczkach międzyzębowych i irygatorach).

Ogromną radość sprawił nam pozytywny odbiór wykładu i z przyjemnością pojawimy się w Gdańsku po raz kolejny.
Dziękujemy PTSS Gdańsk za zaproszenie i zdjęcia ze szkolenia 🙂

SZKOLENIE GDAŃSK SZKOLENIE GDAŃSK SZKOLENIE GDAŃSK
SZKOLENIE GDAŃSK SZKOLENIE GDAŃSK SZKOLENIE GDAŃSK
SZKOLENIE GDAŃSK SZKOLENIE GDAŃSK
SZKOLENIE GDAŃSK SZKOLENIE GDAŃSK
SZKOLENIE GDAŃSK SZKOLENIE GDAŃSK
SZKOLENIE GDAŃSK

Ogólnopolski Program Profilaktyczny PTSS

Światowy Dzień Zdrowia Jamy Ustnej to wydarzenie wyjątkowe dlatego zasługuje na wyjątkowe uczczenie. W tym roku Wolontariuszy PTSS spotkamy w aż 8 miastach. Akcje odbywają się w największych centrach handlowych i potrwają do 9.04. Część z nich miała miejsce w dniach 18-19.03, ale część ciągle jeszcze przed nami.

Poniżej przedstawiamy miejsca i terminy najbliższych akcji, na które serdecznie wszystkich zapraszamy.

Wrocław
Politechnika Wrocławska budynek C-13 29 marca  g. 9-15,
CH Arkady Wrocławskie 1 kwietnia g.10-18
CH Galeria Dominikańska 4 kwietnia g. 10-18
Szczecin
CH Galaxy 1 kwietnia g. 10-18
Gdańsk
CH Manhattan 9 kwietnia g. 10-18

 

Teraz obie z Basią pilnie przygotowujemy się do kolejnych wykładów. Chcemy aby były interesujące, ale przede wszystkim przydatne. Mamy nadzieję, że udaje nam się tego dokonać i już odliczamy dni do następnych warsztatów.

Trzymajcie za nas kciuki 🙂

Przy okazji przypominamy, że jesteśmy również na Instagramie i zapraszamy do obserwowania naszego profilu -> Instagram

Share Button