Profesjonalna higiena jamy ustnej

Zdrowe uśmiechy w Krainie Pani Sowy :)

[Głosów:7    Średnia:5/5]

 

Zdrowe uśmiechy w Krainie Pani Sowy 🙂

Kolejne spotkanie w ramach Akcji Zdrowy Uśmiech Przedszkolaka za nami. Tym razem o tym jak dbać o zdrowe uśmiechy rozmawiałyśmy z dziećmi ze sławskiego przedszkola Kraina Pani Sowy.

SŁAWA PO RAZ 3

Wyjazdy do Sławy są dla nas zawsze dużą radością. To idealne połączenie przyjemnego z pożytecznym i szansa na odwiedziny naszych rodzinnych stron. Podczas ostatniej wizyty przeprowadziłyśmy dwa szkolenia w Krainie Pani Sowy, gdzie spotkałyśmy się z Zajączkami (grupa młodsza) i Jeżykami (grupa starsza). Oba spotkania przebiegły w sympatycznej, wesołej atmosferze i mamy nadzieję, że okazały się ciekawym urozmaiceniem codziennych, przedszkolnych zajęć.

Zajączki

Zajączki to grupa Maluchów uczęszczających do Krainy Pani Sowy, które swoje piękne, zdrowe uśmiechy prezentowały nam już od progu. Na początku podchodząc do zajęć z lekką nieśmiałością, po chwili bawiły się już w najlepsze. Największą atrakcją standardowo stał się pokazowy model szczęki, który został bardzo dokładnie wyszczotkowany przez wszystkich uczestników szkolenia, a drobne upominki okazały się strzałem w 10. Mamy nadzieję, że z takim wyposażeniem dbanie o zdrowe uśmiechy będzie dla Zajączków czystą przyjemnością.

Jeżyki

O ile w przypadku Zajączków miałyśmy do czynienia z maluszkami, o tyle grupa Jeżyków to już bardzo konkretne 5-latki. Przekonałyśmy się o tym na samym początku szkolenia. Dzieci świetnie radziły sobie z przygotowanymi dla nich zadaniami, z zaciekawieniem słuchały wskazówek jak dbać o zdrowe uśmiechy, a zagadki rozwiązały niemal błyskawicznie.

Pisałam o tym już kilkakrotnie, ale napiszę jeszcze raz. Wszystkie spotkania przeprowadzone w ramach akcji Zdrowy Uśmiech Przedszkolaka są wyjątkowe i stanowią dla nas wspaniałe doświadczenie. Cieszymy się, że możemy być wsparciem dla rodziców w walce o zdrowe uśmiechy ich pociech 🙂

Wakacje…

Szkolenia w Sławie to niestety ostatnie nasze spotkania z Przedszkolakami przed wakacjami. Ostatnio wyjazdów związanych z akcją było tyle, że nie wiem jak obie z Basią przyzwyczaimy się do „stacjonarnych” piątków.  Cóż nie pozostaje nam nic innego jak odwiesić zębowe spódniczki do szaf i zbierać pomysły na kolejne szkolenia.

Do przedszkoli wracamy we wrześniu 🙂

Dziękujemy firmom: Philips Polska, ARS DENTAL Sp. z o.o. – dystrybutor produktów Brush-Baby oraz A.B. Berren-Handlowy Sp. z o.o. – wyłączny dystrybutor produktów Biorepair za wsparcie i pomoc w przygotowaniu upominków dla Przedszkolaków.
Prowadzisz przedszkole? Jesteś opiekunem grupy i chciałbyś zorganizować takie szkolenie wśród swoich podopiecznych? Zgłoś się do nas na edukacja@happydental.pl 

Share Button