ZDROWY UŚMIECH PRZEDSZKOLAKA czyli HappyDental.pl w służbie dziecięcym uśmiechom :)

[Głosów:9    Średnia:4.7/5]

0034_basia_ania

ZDROWY UŚMIECH PRZEDSZKOLAKA czyli HappyDental.pl w służbie dziecięcym uśmiechom 🙂

Dzisiaj będziemy się trochę chwalić (ale tylko troszeczkę) 🙂 O co chodzi?
Otóż kilka dni temu ruszył nasz nowy projekt, który obejmuje serię szkoleń dla dzieci w wieku przedszkolnym i nosi tytuł „Zdrowy uśmiech Przedszkolaka”.

Na czym polega akcja?

Mówiąc najprościej na uświadamianiu dzieci jak ważne jest dbanie o odpowiednią higienę jamy ustnej. Podczas takich spotkań Przedszkolaki poprzez zabawę poznają artykuły pomagające dbać o zdrowe uśmiechy, dowiadują się jak właściwie myć zęby, co to jest próchnica i jakie produkty spożywcze przyczyniają się do jej powstawania.

rysunek_zebow

Z zamiarem prowadzenia takich szkoleń nosiliśmy się już od dawna. Jako HappyDental.pl wiemy jak ważne jest kształtowanie dobrych nawyków w kwestii higieny jamy ustnej już od najmłodszych lat. Nie byłyśmy jednak pewne czy poradzimy sobie w roli „ekspertek” tym bardziej przed tak wymagającymi słuchaczami. Dzisiaj mamy za sobą już 2 spotkania, które odbyły się w Grupie I Przedszkola Samorządowego w Sławie oraz w Grupie „Pszczółki” Przedszkola Niepublicznego „Technoludek”. Atmosfera, która panowała podczas zajęć sprawiła, że już nie możemy się doczekać kolejnych (mimo, że Basia przynajmniej 3 razy chciała uciec sprzed drzwi budynku przedszkola 🙂 ). Było wesoło, kolorowo i baaaardzo sympatycznie! Dzieci niejednokrotnie zaskakiwały nas swoją wiedzą i świetnie z nami współpracowały.

dziewczynka_przy_tablicy przedszkole_zabawa lena

Były zabawy, prezentacja różnego rodzaju szczoteczek, a dzięki uprzejmości firmy Philips Sonicare, każdy uczestnik spotkania miał możliwość umycia zębów szczoteczką Philips Sonicare For Kids, co okazało się prawdziwym hitem 🙂

philips_sonicare szczoteczka_sonicare

technoludek_mycie_zebow szczoteczka_soniczna philips_sonicare technoludek_szkolenie

Na koniec każdy dzielny przedszkolak otrzymał drobny upominek – oczywiście związany z tematem zajęć 🙂

zabawa_zgadywanki prezenty_dla_dzieci przedszkole_zabawa szkolenie instrukacja_jak_myc_zeby szkolenie_w_przedszkolu

Dziękujemy firmie Philips Sonicare, która udostępniła nam szczoteczki do testów oraz gadżety dla dzieci, a także firmom: Bałtycki Instytut Stomatologii Sp. z o.o. SK – wyłączny dystrybutor w Polsce produktów do higieny jamy ustnej marki DENTAID oraz ARS DENTAL Sp. z o.o. – dystrybutor produktów Brush-Baby oraz firmie Pierre Fabre Medicament Polska Sp. z o. o.  za pomoc w przygotowaniu upominków.

 

Prowadzisz przedszkole? Jesteś opiekunem grupy i chciałbyś zorganizować takie szkolenie wśród swoich podopiecznych? Zgłoś się do nas na edukacja@happydental.pl 🙂

Jesteśmy otwarci na propozycje współpracy 🙂

 

Pozdrawiam,
Ania 🙂

Instagram